Botox

Botoks Warszawa Białołęka

BOTOKS - TOKSYNA BOTULINOWA

Botox, czyli toksyna botulinowa to jeden z najczęściej używanych preparatów w medycynie estetycznej. Pozwalana on na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów w likwidacji zmarszczek pochodzenia mimicznego.

TOKSYNA BOTULINOWA I JEJ DZIAŁANIE

Pod pojęciem toksyny botulinowej znajduje się neurotoksyna, która wytwarzana jest przez bakterie – laseczki jadu kiełbasianego. Jest to silna toksyna, która jednak w niewielkich ilościach posiada działanie terapeutyczne.

Botox jest używany w szeregu zabiegów związanych z funkcjonowaniem mięśni oraz nerwów, co wynika ze specyfiki jego działania. Toksyna botulinowa prowadzi do zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego w miejscu wstrzyknięcia, a tym samym prowadzi do rozluźnienia mięśnia. Z tego względu botox znalazł zastosowanie w zabiegach likwidacji zmarszczek mimicznych, które są powiązane z działaniem mięśni twarzy. Zmarszczki te mogą pojawić się już u młodszych osób, poniżej trzydziestego roku życia.

Botox Białołęka Tarchomin

TOKSYNA BOTULINOWA – NA EFEKTY TRZEBA ZACZEKAĆ

Po wstrzyknięciu preparatu z botoxem w miejsce zabiegu na pierwsze rezultaty należy zaczekać najczęściej 3-4 dni – po tym czasie można zauważyć stopniowe osłabienie mięśnia. Pełne efekty zabiegu na ogół zauważalne są po 1-2 tygodniach.
W związku z tym należy pamiętać, że botox nie daje efektów widocznych natychmiast – jeśli nie są one widoczne od razu po zabiegu, nie oznacza to, że nie okazał się on skuteczny.
Najczęściej po 2 tygodniach pacjentka czy pacjent mają zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza medycyny estetycznej, który będzie mógł wtedy ocenić wyniki zabiegu, a także wprowadzić ewentualne poprawki, gdy będą one konieczne.
Sam zabieg jest szybki i nie powoduje uczucia znacznego bólu, ale może być wykonany także w lekkim znieczuleniu. Lekarz medycyny estetycznej cienką igłą wprowadza botox w wyznaczone punkty. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zasinienie czy obrzęk, które mijają po paru dniach.

WSKAZANIA DLA BOTOKSU:

  • lwie zmarszczki – zmarszczki pionowe między brwiami,
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • zmarszczki wokół oczu – tzw. kurze łapki,
  • bruzdy na szyi i na dekolcie.

Oprócz tego botox używany jest do innych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, między innymi do podnoszenia opadających kącików ust i powiek czy do leczenia nadpotliwości i bólów migrenowych.

PRZECIWWSKAZANIA DLA BOTOKSU

  • zaburzenia przewodnictwa mięśniowo-nerwowego,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • stosowanie niektórych leków,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • miejscowe infekcje skóry.

Odwołanie wizyty z pakietu możliwe jest najpóźniej 24h przed jej planowanym terminem. Brak informacji o odwołaniu oraz nieprzybycie na umówiony termin jest tożsame z odbyciem planowej wizyty.

Start typing and press Enter to search