Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?
Rozstępy są defektem skóry, który stanowi kłopot dla wielu pacjentek po przebytej ciąży. Pojawiają się wskutek szybkiego i intensywnego rozciągania skóry – na początku mają postać ciemnoczerwonych pręg, które z czasem bledną i stają się perłowe. Czy da się pozbyć się tego typu niedoskonałości?
Laser frakcyjny CO2 – czy poradzi sobie z rozstępami?
Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować pacjentowi coraz lepsze rezultaty zabiegowe. Przykładem takiej metody jest laser frakcyjny CO2. Technika tego typu ma za zadanie stymulować wzrost produkcji kolagenu i elastyny w głębszych warstwach skóry. W związku z tym, wskazaniem do wykonania tego typu zabiegu mogą być:
- blizny potrądzikowe,
- trądzik różowaty,
- niedoskonałości w innych partiach skóry,
- profilaktyka przeciwstarzeniowa,
- widoczne zmarszczki.
Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 można też przeprowadzić usuwanie rozstępów. Dzięki działaniu mikrostrumieni o wysokiej częstotliwości, w skórze dochodzi do aktywacji procesów regeneracyjnych. W rezultacie zabieg przyczynia się do całkowitego przebudowania skóry i usunięcia defektów.
Jak wygląda usuwanie rozstępów metodą laserową?
Przed wykonaniem zabiegu usuwania rozstępów koniecznym jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentką. Po ocenie stanu skóry i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań specjalista informuje o możliwych skutkach ubocznych. Na godzinę przed wykonaniem procedury stosuje się miejscowo krem znieczulający. Następnie przeprowadza się serię, której czas trwania zależy od rozległości rozstępów.
Dermapen na rozstępy
Dużą skuteczność w likwidacji rozstępów wykazuje również zabieg Dermapen, który pobudza naturalne procesy naprawcze w skórze. Przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w pulsujące igły wykonuje się tysiące mikronakłuć skóry – tak podrażniona tkanka rozpoczyna regenerację. Intensywna produkcja kolagenu i elastyny pozwala na remodeling, poprawę gęstości i sprężystości, a uszkodzona warstwa skóry zostaje zastąpiona nową. Dzięki temu rozstępy wyrównują się, skóra nabiera równomiernego kolorytu i zyskuje jednolitą strukturę.
Warto pamiętać, że każdy zabieg wymaga indywidualnego podejścia oraz wykonania serii powtórzeń – ich ilość ustala specjalista po analizie stanu skóry. Zabiegi pobudzające naturalne procesy regeneracyjne to wieloetapowe procesy, które efekty przynoszą stopniowo.