Kiedy warto wykonać zabieg wolumetrii?
Z wiekiem objętość tkanek miękkich w organizmie zaczyna się zauważalnie zmniejszać, co wiąże się ze spadkiem produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Możemy wówczas zaobserwować zmianę w owalu swojej twarzy – wiotczejące policzki, mocniej zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe czy pogłębiającą się dolinę łez. Nie warto jednak wpadać w panikę! Obecnie istnieje bowiem coraz więcej sprawdzonych procedur stanowiących skuteczne remedium na te problemy. Jedną z nich jest zabieg wolumetrii twarzy, który ma za zadanie skorygować lub przywrócić jej właściwy kontur i nadać młodszy wygląd. Wielu pacjentów na tym etapie zadaje sobie pytanie, czy jest to jednak bezpieczna procedura oraz po jakim czasie będzie można zauważyć pierwsze efekty. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć wszystkie tajniki wolumetrii wraz ze wskazaniami do jej wykonania. Zapraszamy do lektury!
Na czym polega fenomen wolumetrii?
Wolumetria niemal natychmiast niweluje oznaki starzenia się skóry związane bezpośrednio z utratą jej gęstości. Gwarantuje wyrównanie konturu podbródka, wypełnienie zapadniętych policzków, a także podniesienie całego owalu twarzy. Kwas hialuronowy pomaga przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia, co ma kluczowy wpływ na spłycenie zmarszczek. Wolumetria to również procedura, której mogą poddać się zarówno Panowie, jak i Panie. Wstrzyknięty w konkretne obszary kwas hialuronowy usieciowany jest gęstszy od typowych wypełniaczy, a jednocześnie pozostaje bezpieczny dla naszego zdrowia, jako że występuje naturalnie w organizmie. Jego plastyczna i krystaliczna postać żelu precyzyjnie uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki oraz bruzdy. Poprawnie przeprowadzony zabieg zapewnia nie tylko natychmiastowe, ale i długotrwałe efekty (nawet do 18 miesięcy). W zależności od oczekiwań substancję można podawać wzdłuż linii zmarszczek, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako nici hialuronowe mające na celu zliftingowanie skóry.
Efekty zabiegu wolumetrii
Jednym z efektów wolumetrii, szczególnie pożądanym przez Panie, są zauważalnie podniesione policzki i wygładzone bruzdy nosowo-wargowe. Kolejnym rezultatem będzie zaznaczenie linii żuchwy, przywracające prawidłowe proporcje twarzy. Warto podkreślić, że jak większość procedur z dziedziny medycyny estetycznej, również ten zabieg należy przeprowadzić po konsultacji ze specjalistą. Wolumetrię policzków zdecydowanie lepiej wykonuje się u osoby, która jest pod stałą opieką kosmetologa. Przekłada się to nie tylko na lepsze efekty, ale także mniejszą ilość użytego preparatu. Jeżeli chodzi o koszt samego zabiegu, to jest on ustalany indywidualnie, podczas konsultacji lekarskiej z pacjentem.
Omówiony w powyższym artykule zabieg będzie skutecznym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które chcą odmłodzić rysy, poprawić wygląd swojego profilu, uwydatnić kości policzkowe, a także zniwelować widoczność nawet głębokich zmarszczek oraz bruzd. Zawsze jednak warto pamiętać o wyborze sprawdzonego miejsca i zasięgnięciu opinii lekarza, który pomoże dopasować rodzaj oraz ilość preparatu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta.