Marzysz o pięknych, gęstych i zdrowych włosach? Poznaj mezoterapię igłową skóry głowy!
Piękne, lśniące i grube włosy od zawsze były uosobieniem kobiecości oraz marzeniem wielu z nas. Kojarzone z młodością oraz witalnością, skutecznie dodają pewności siebie. Istnieje wiele czynników, które wpływają na pogorszenie stanu włosów. Są one nie tylko wynikiem zaniedbania, ale mogą sugerować również niedobory witamin, minerałów czy toczących się w naszym organizmie ostrych stanów zapalnych lub chorób przewlekłych.
Mezoterapia jest uniwersalnym zabiegiem, o którym mówi się zazwyczaj w odniesieniu do kuracji odmładzających, przede wszystkim skóry twarzy. Jednak poza imponującymi efektami redukcji zmarszczek idealnie nadaje się ona również do stosowania w profilaktyce łysienia, poprzez stymulację wzrostu włosów. O czym warto wiedzieć, rozważając mezoterapię igłową?
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej skóry głowy
Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów medycyny estetycznej istnieją przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii igłowej skóry głowy. Muszą być one wykluczone podczas wstępnej kwalifikacji do zabiegu. Są to:
- okres ciąży i karmienia piersią,
- nieunormowana cukrzyca,
- stany zapalne oraz infekcje skóry głowy,
- przyjmowanie niektórych leków, m.in. przeciwzakrzepowych,
- choroby nowotworowe,
- alergia i nadwrażliwość na składniki występujące w preparacie używanym do przeprowadzenia zabiegu.
Wskazania do mezoterapii igłowej skóry głowy
Jeśli nie istnieją przeciwwskazania, mezoterapia skóry głowy polecana jest każdej osobie. Jednak spektakularnych efektów możemy oczekiwać w przypadku:
- łysienia androgenowego,
- łysienia plackowatego,
- łysienia rozlanego,
- wypadania włosów z powodu m.in. niewłaściwego odżywiania się, nadmiernego stresu oraz braku snu, ciąży i karmienia piersią czy zmian hormonalnych lub przyjmowania niektórych leków.
Efekty zabiegu
Mezoterapia wpływa na regenerację i nawilżenie skóry głowy. Poprawia również jej ukrwienie, przez co włosy stają się mocniejsze oraz dogłębnie odżywione. To z kolei wpływa na pobudzenie mieszków włosowych do wzmożonej pracy. Dzięki temu powstają nowe, zdrowe cebulki, a nadmierne wypadanie zostaje zahamowane. Każdy zabieg mezoterapii wpływa na skórę głowy, jednak ze względu na cykl życia włosa ostateczne efekty warto ocenić po około 3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji.
Mezoterapia igłowa skóry głowy to jeden z zabiegów odżywczych, wpływających korzystnie na stan cebulek oraz kondycję włosów. Odpowiednio wykonana przynosi efekty zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Mezoterapia może mieć charakter profilaktyczny lub leczniczy w sytuacji nadmiernego wypadania włosów, a nawet łysienia. Decydując się jednak na kurację, należy pamiętać o regularności wykonywanych zabiegów oraz cierpliwości w oczekiwaniu na rezultaty.