Niechciana pamiątka z wakacji – przebarwienia słoneczne
Wakacje dobiegają końca. Pozostają po nich już tylko wspomnienia, zdjęcia, opalenizna i… przebarwienia słoneczne! Jak z nimi walczyć, gdy domowe sposoby nie wystarczają?
Jak powstają przebarwienia słoneczne?
Nadmierne działanie promieni zaburza funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry (melanocytów). Zaczynają one wytwarzać dużą ilość melaniny, która kumuluje się w skórze. W efekcie na jej powierzchni pojawiają się nieestetyczne plamy w różnych odcieniach, zwykle brązu. Najbardziej dotknięte są te części ciała, które najbardziej wystawione są na światło słoneczne (dłonie, szyja, dekolt). Walka z nimi jest trudna, niekiedy długotrwała. Domowe sposoby mogą nie wystarczyć, szczególnie jeśli ekspozycja na słońce była długotrwała. Z pomocą przyjdzie kosmetologia biała. Pomoże rozprawić się z problemem szybko i bardzo skutecznie!
Przebarwienia słoneczne – jak się ich pozbyć?
Aby zredukować przebarwienia, należy przede wszystkim złuszczyć skórę. Jednak zwykły peeling sprawdza się jedynie w przypadku niewielkich i płytkich zmian. Jeśli plamy są mocne, najlepiej od razu zasięgnąć porady specjalisty.
Jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się niechcianych przebarwień jest zabieg Retix C. To intensywna kuracja złuszczająca, która wykorzystuje działanie wysoko stężonych antyoksydantów (witaminy C i retinolu). Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty w postaci zmiany kolorytu skóry i jej znacznego rozjaśnienia. Po 2-3 dniach skóra zaczyna się złuszczać. Może być napięta i zaczerwieniona, zwykle trwa to do 5-7 dni. Dla jak najlepszych efektów warto wykonać 3-5 serii, co około 4 tygodnie. Dokładna ich ilość jest kwestią indywidualną i zależy przede wszystkim od stanu skóry. W tym celu warto wybrać się do naszego gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie na konsultację, podczas której specjalista określi jej kondycję. Po zabiegu należy bezwzględnie unikać słońca i solarium, a także stosować krem z filtrem SPF50, również zimą. Zabiegu nie należy wykonywać latem.