Wypadające, słabe i cienkie włosy? Poznaj mezoterapię igłową skóry głowy!

wypadajace cienkie wlosy

Wypadające, słabe i cienkie włosy? Poznaj mezoterapię igłową skóry głowy!

Wypadające włosy to problem, który spotyka wiele osób.  Na szczęście obecnie powszechne stały się profesjonalne zabiegi na wypadające włosy, które pomagają w odbudowie i stymulacji porostu włosów. Należą do nich między innymi mezoterapia igłowa skóry głowy

Czym jest mezoterapia igłowa skóry?

Mezoterapia igłowa skóry to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnym pistoletem lub igłami. W ten sposób wprowadzane są odpowiednie substancje lecznicze, których celem jest wzmocnienie cebulek i odżywienie włosów oraz skalpu. W skład wstrzykiwanego koktajlu wchodzą: cynk, witaminy, koenzymy, kwasy nukleinowe, a także aminokwasy. Jedynymi przeciwskazaniami przed zabiegiem jest ciąża oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Pełna terapia to zazwyczaj 4-7 wizyt, odbywających się co tydzień. Efektem jest zatrzymanie wypadania włosów, a zarazem pobudzenie ich wzrostu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje naturalne procesy regeneracyjne organizmu. W jaki sposób? W terapii stosuje się osocze krwi pacjenta, zasobne w cenne składniki aktywne zapewniające odbudowę, a także kompleksową biostymulację skóry głowy odżywiającą cebulki oraz pobudzającą porost włosów. Terapia osoczem bogatopłytkowym nie wywołuje po podskórnym podaniu żadnych reakcji zapalnych i alergicznych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Czas jego trwania to około 30-60 minut, pacjent nie potrzebuje czasu na rekonwalescencję – już następnego dnia możliwy jest powrót do codziennych zajęć. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, okres laktacji, problemy z krzepliwością krwi oraz zażywanie leków rozrzedzających krew.

Podsumowanie

Podsumowując, zarówno mezoterapia igłowa skóry głowy, jak i terapia osoczem bogatopłytkowym to wysoce skuteczne zabiegi na wypadające włosy. Wprowadzenie do skalpu preparatu witaminowego lub odwirowanego osocza bogatego w czynniki wzrostu pobudza komórki macierzyste mieszków włosowych  do stanu aktywnego, co stymuluje porost włosów.

Start typing and press Enter to search