Walka z przebarwieniami potrądzikowymi

blizny potradzikowe

Walka z przebarwieniami potrądzikowymi

Problem trądziku obecnie dotyka przede wszystkim nastolatków, choć w dużej mierze dotyczy także osób dorosłych – mowa o trądziku cery dojrzałej. Rodzaje te różnią się m.in. charakterem zmian i lokalizacją, jednak w obu przypadkach po zagojeniu się stanów zapalnych często pozostają mało estetyczne przebarwienia. Jak z nimi skutecznie walczyć?

Przebarwienia potrądzikowe

Przebarwienia po trądziku mogą być spowodowane przez wiele czynników, między innymi wyciskaniem i rozdrapywaniem stanów zapalnych. Czasami dochodzi do hiperpigmentacji skóry w wyniku działania promieni słonecznych lub po korzystaniu z solarium. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą również negatywnie wpływać na powstawanie przebarwień i dodatkowo je utrwalać.

W walce z przebarwieniami przychodzą profesjonalne gabinety medycyny estetycznej.

Walka z przebarwieniami potrądzikowymi

Jednym z najskuteczniejszych metod w walce z przebarwieniami potrądzikowymi jest zabieg osoczem bogatopłytkowym. Zabieg z wykorzystaniem osocza pacjenta (PRP) wykazuje wysoką skuteczność,  jednocześnie zapewniając naturalne i stopniowe efekty. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z własnej krwi, dlatego też nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej lub innych niepożądanych efektów.

Zaletą zabiegu jest fakt, że osocze bogate jest w aktywne czynniki wzrostu, trobmocyty i wiele innych substancji, które pozytywnie wpływają na przebudowę i produkcję nowych włókien kolagenowych, przyczyniających się do znacznej rewitalizacji skóry. Tkanka zostaje odbudowana, rozjaśniona i ulega delikatnemu złuszczeniu.

Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany miejscowo. Osocze przygotowywane jest z pobranej wcześniej krwi pacjenta. Następnie tak przygotowany preparat jest wprowadzany podskórnie za pomocą metody mezoterapii igłowej w wybrany obszar dotknięty problemem przebarwień.

Niekwestionowanym atutem tego zabiegu jest jego bezbolesność, szybkość i zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie. Uzyskane rezultaty są długofalowe, poprzez stymulację procesów przebudowy i odnowy komórek nawet w głębszych warstwach skóry.

Start typing and press Enter to search